Politika Zahraničné Top

VIDEO Strach o Merkelovú. Nemecká kancelárka opäť dostala záchvat na verejnosti

Na archívnej snímke je Angela Merkelová a Volodymyr Zelenskyj na spoločnosm stretnutí. Zdroj: SITA/AP

BERLÍN – Iba osem dní po tom, ako vydesila verejnosť svojím záchvatom triašky, mala dnes nemecká kaneclárka Angela Merkelová opäť rovnaké problémy.  Počas vymenúvania novej spolkovej ministerky spravodlivosti Christiny Lambrechtovej na zámku Bellevue sa kancelárka zrazu začala nekontrolovateľne triasť na celom tele.

 

Vo štvrtok ráno bolo po niekoľkých horúcich dňoch chladnejšie. Merkelová sa triasla takmer dve minúty a opakovane si zložila ruky pred telom, evidentne preto, aby úplne nestratila nad sebou kontrolu.

Keď sa však pohla, už jej bolo opäť lepšie, informoval fotograf dpa nemecké médiá. Merkelovej ponúkli pohár vody, ale ona ho odmietla. 

Minulý týždeň počas slávnostného prijatia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského mala nemecká kancelárka rovnaké problémy. Keď sledovali spoločne slávnostnú promenádu čestnej vojenskej jednotky, začala sa Merkelová triasť na celom tele. Šéfka nemeckej vlády neskôr vysvetlila, že počas horúceho dňa pila málo tekutín.

Má sa dobre

Po opätovnom ataku sa hovorcu vlády Steffena Seiberta novinári opýtali, či najnovší incident neovplyvní Merkelovej na poludnie plánovanú cestu na summit G20 v Japonsku: “Všetko sa odohrá podľa plánu. Spolková kancelárka sa má dobre.” Kancelárka ešte sledovala prísahu Lambrechtovej. Krátko na to však Bundestag opustila.

Na záberoch je badať, že nemecká kancelárka sa začala opäť triasť. Zdroj: YouTube